Hoonest
 

Mõistlike kuludega elu

Olulist tähelepanu on pööratud moodsatele kütte- ja tehnosüsteemidele, mis lisavad elamismugavust ning hoiavad kulud mõistlikul tasemel. Hoone on A-energiaklassiga, kasutatakse nii maakütet kui päikesepaneele.

Laed

Laed

Vahelaed rajatakse monteeritavatest raudbetoonpaneelidest, paksusega 220 ja 265 mm, millele lisatakse sammumüra summutamiseks EPS isolatsioonikiht ning kaetakse 80 mm betooniga. Pesuruumidesse paigaldatakse kipsplaatripplagi, mis värvitakse valgeks. Osaliselt on ka tubades kipsplaatlaed.

Seinad

Seinad

Hoone kandekonstruktsioon ja korteritevahelised seinad ehitatakse täisbetoneeritud betoonplokkidest ning osaliselt monoliitbetoonist. Korterisisesed vaheseinad kaetakse erikõva kipsplaadiga, niisketes ruumides niiskuskindla kipsplaadiga. Osaliselt rajatakse välisseinad kergkonstruktsioonis, mis seestpoolt kaetakse kahekordse kipsplaadiga ning väljastpoolt fassaadiplaadi ja laudisega.

Uksed

Uksed

Korterite siseuksed on puitspooniga kaetud siledad uksed. Korteri välisukseks on puitspooniga kaetud sile tulekindel ning helikindlam uks.

Aknad

Hoonele paigaldatakse kolmekordse klaaspaketiga soojapidavad (U<0,9) puitalumiinium raamis aknad.

Katus

Katus

Kortermaja katus on lahendatud lamekatusena, soojustuseks EPS soojustus ning kahekordne SBS kate.

Küte

Küte

Kortermaja 0-korrusele rajatakse soojasõlm, mis läbi maakütte varustab hoonet kütte ning sooja veega. Korteritesse on projekteeritud vesipõrandaküte, tänu millele ei ole korterites radiaatoreid, mis piiraksid ruumikasutust või varjaksid vaadet aknast.

Ventilatsioon

Ventilatsioon

Igal korteril on oma ventilatsiooniseade ning 4- ja 5-toalistel korteritel on jahutusega ventilatsiooniseade, mis võimaldab suvekuudel hoida tubades paar kraadi madalamat temperatuuri kui õues.

Garantii

Ehitusgarantii

Kahe aasta möödumisel tuleb ehitaja esindaja ja teostab garantiitööd. Võimalusel tehakse neid kogu majas samaaegselt. Vead, mis takistavad korteri tavapärast kasutamist, parandatakse kohe peale vea ilmnemist.